A Magyar Pszichodráma Egyesület 1989 óta fogja össze a pszichodráma módszerével dolgozó szakembereket.
Az Egyesület céljai:
Az Egyesület céljai megvalósítása érdekében közhasznú és nem közhasznú tevékenységeket folytat.
Jelenleg a pszichodráma elterjedtsége nagyon széles Magyarországon. A klinikai gyakorlatban pszichodráma módszerrel dolgozó terápiás csoportok részét képezik az ambuláns és kórházi ellátásnak pszichiátriai, pszichoterápiás, addiktológiai valamint pszichoszomatikus szakintézményekben. A gyermekpszichodráma hangsúlyos szerepet kap mind a nevelési tanácsadókban, mind a gyermek pszichoterápiás ambulanciákon.
A Magyar Pszichodráma Egyesület céljairól és működéséről bővebb információ található az Alapszabályban.
Amennyiben adója 1%-ával támogatni kívánja az egyesületet, a mellékelt rendelkező nyilatkozaton megteheti. Köszönjük a támogatást!
Az Egyesület a kb. 300 fős tagság részére az évek során különböző témákban szakmai tanácskozásokat szervezett. Külföldi szakembereket hívtunk meg tudományos együttműködés és tapasztalatcsere céljából. Az Egyesület a nemzetközi pszichodrámával foglalkozó szakemberek szervezetének tagja, így hivatalos képviselőként közvetített külföldi szervezetek, szakemberek és a tagság között.
Az Egyesület tagjai és a szakterület iránt érdeklődők szármára rendszeresen megjelentette folyóiratát, tevékenységeiről állandó friss információkat biztosított honlapján.
Rendes tag lehet az a természetes személy, aki felvételét kéri az Egyesületbe, megfelelő szakmai képesítés és továbbképzés birtokában pszichodramatikus, szociometrikus, csoport-pszichoterápiás módszereket alkalmaz, legalább pszichodráma asszisztens minősítéssel rendelkezik, aki kéri felvételét a tagok körébe, kiképzője a belépési nyilatkozaton aláírásval igazoltan ajánlja és akit az Egyesület a tagok sorába felvesz. Az Egyesület rendes tagja részt vehet a társaság tevékenységében és rendezvényein, választhat és választható az Egyesület szerveibe, feltéve, hogy a közügyek gyakorlásától nincs eltiltva. A rendes tag kötelezettsége, hogy az Egyesület alapszabályának megfelelően tevékenykedjék, eleget tegyen az alapszabályban meghatározott kötelezettségeinek, tartsa be az Egyesület működési előírásait, az egyesületi szervek rendelkezéseit, valamint a tagsági díjat fizesse be.
Pártoló tag lehet az a természetes személy, aki az Egyesület működéséhez támogatást nyújt, két egyesületi tag vagy egy kiképző ajánlja és kérelmére az Egyesület pártoló tagjai közé felveszi. Joga az Egyesület rendezvényein részt venni, az Egyesült közgyűlésén tanácskozási joga van. Kötelezettsége az Egyesület alapszabályának, működési előírásának és önkéntes vállalásának megfelelően tevékenykedni, valamint a tagsági díjat fizetni.
A pártoló tagság évi díja JELENLEG (2020-ban): 6.000 Ft/fő/év
A rendes tagság évi díja JELENLEG (2020-ban): 8.000 Ft/fő/év
Az egyesületbe jelentkező személy tagsági viszonyáról a Közgyűlés dönt.
Az egyesület tagjai - függetlenül attól, hogy pártoló vagy rendes tagok - ingyen kapják az egyesület folyóiratát, a Pszichodráma Újságot, körleveleket, információkat és az egyesület rendezvényein kedvezményekben részesülhetnek.
Kedves rendes tagok! Szeretnénk tájékoztatni Benneteket, hogy mivel rendes tag csak magánszemély lehet, a tagsági díjról csak magánszemélynek tudunk számlát kiállítani (ezáltal céges számláról sem tudjuk a tagsági díj befizetést fogadni).
A Magyar Pszichodráma Egyesület Alapszabálya (2018. április 17-én módosított és elfogadott Alapszabály)
A Magyar Pszichodráma Egyesület Alapszabálya (2016. november 17-én módosított és elfogadott Alapszabály)
A Magyar Pszichodráma Egyesület Szervezeti- és Működési Szabálya (2016. november 17-én módosított és elfogadott)
A Magyar Pszichodráma Egyesület Alapszabálya (2013. november 28-án módosított és elfogadott Alapszabály)
Belépési nyilatkozat